Ono to vypadá tak, že mezi těmito dvěma věcmi není žádný vztah, ale to je poměrně častý omyl. Různými přístroji a měřeními byl totiž vyzkoumáno, že špatné pH snižuje účinek chloru. Pokud jde o extrémní případy, může to být klidně i osmdesát procent. Potom může dojít ke špatnému scénáři, že dotyčný dává do vody více a více chloru, což ovšem není dobré, už kvůli zápachu, který chlor vydává. Voda pak dobrá není. Možná je čistá, ale v žádném případě není kvalitní. Místo chloru je možné použít třeba chlorové tablety, tím se ovšem nezbavím povinnosti měřit a kontrolovat pH. To by se mělo dělat vždy. A také není zrovna dobré tyto tablety vzít a jen tak je mrsknout do vody. Zde je velikou výhodou vlastnit takovou malou, ale velmi potřebou věcičku. Říká se jí plovák na chlorové tablety.
Je to opravdu maličkost, ale přitom je to také velký pomocník. Stačí do něj tablety vložit a jít si po svých. Tady se pak náš nepřítel vítr, ano ten, který nám do bazénu stále dodává prach a nečistoty, stane našim kamarádem. Je to totiž on, kdo se postará o stejnoměrnou distribuci látek, které jsou v tabletách obsaženy. Honí se nám totiž nad hladinou i na ní tím pádem dělá vlnky, které posunují plovák sem a tam. Nebo tam a sem? No, ono je to asi jedno.
Ale při tomto putování po hladině vašeho bazénu se postupně z tablet uvolní to, co je potřeba a plovák to pomaličku rozváží po okolí. Klidně a zadarmo. Ráno je voda, jak má být a vy se můžete opět bezstarostně koupat. Jen na nějakou dobu, samozřejmě, Tím jste se nepostarali navždy. Časem již budete vědět, kdy je třeba dát nové tablety. Tím jste vlastně získali takový profesionální šmrnc. Můžete klidně radit sousedům nebo členům rodiny, kteří vám budou vodu závidět. Obstarat si plovák na chlorové tablety je maličkost. Stačí kliknutí na odkaz umístěný zhruba v polovině článku.