Pěstujte snadno


Život v rodinném domě má tu výhodu, že si můžete pěstovat co vás napadne. Téměř každý dům má nějakou zahrádku, a pokud ji chcete využít k pěstování, musíte si ji nejprve založit. Je potřeba oddělit odpočinkovou a okrasnou zónu od té, která vám bude sloužit jako pěstební část. Pěstování plodin není jednoduché, ale není třeba se vát. Pokud si osvojíte základy, zvládnete to i vy. Potřebujete v podstatě jen nářadí, rukavice, semínka a sazenice.

polykarbonátový skleník

Jak začít?

Máte zahradu, se kterou si nevíte rady? Dostavěli jste dům a teď vás čeká budování zahrady? Řekněte si o pomoc. Můžete oslovit zahradního architekta, který vám navrhne zahradu podle vašich představ. Architekt vám zakreslí všechno – záhony, stromy, dokonce na návrhu najdete i lavičky nebo pergolu či terasu. Jediné, co musíte udělat je navštívit ho, a říct mu, co si na zahradě přejete. Zahrada by měla být především radost, a tak si nechte poradit od někoho zkušeného, kdo vám pomůže vybudovat vaši zahradu snů, aniž byste se s tím museli trápit sami.

Pěstování zeleniny vás nadchne

Nevyhovuje vám dovážená zelenina ze zahraničí? Chcete něco více ekologického a chutnějšího? Pak se s odvahou sobě vlastní pusťte do pěstování. Při tvorbě zahrady nezapomínejte na to, že by se hodilo mít na zahradě skleník. V něm zeleninu můžete pěstovat od jara až do podzimu, a po celou dobu můžete pravidelně sklízet plody, na kterých si pochutnáte daleko více než na zelenině z obchodu. Ta je často bez chuti a stojí spoustu peněz.

skleník ze skla

Jaký skleník?

Na mnoha zahradách dnes najdete klasické skleněné skleníky, od kterých ale lidé stále častěji upouští. A má to svůj důvod – stačí kroupy a máte po skleníku. Dnes je velice populární zahradní polykarbonátový skleník, který můžete sehnat v mnoha velikostech. Vyberete si tak skleník, který jen tak něco nerozbije, a který vám bude velikostně vyhovovat.