Belgie je země, která se nachází v přibližně stejné zeměpisné šířce, jako Česká republika, a tak bychom mohli stěhování do Belgie organizovat v podobném duchu, co se týče povětrnostních vlivů. Zaměříme-li se nyní na vhodný termín, který je pro stěhování příhodný, kdy bychom měli začít s přípravami, a kdy samotnou akci provést na jeden zátah stěhovacími vozy?
Květen nebo září – do Belgie vás stěhovací firma přestěhuje třeba týden před vánočními svátky, ale chcete-li se vyhnout stresu a problémům na cestách, naplánujte stěhovací proces na druhou polovinu května nebo na druhý týden v září. V této době bývá velmi příznivé počasí, teploty vzduchu se v celé Evropě většinou pohybují kolem dvaceti stupňů Celsia a nejste vystavováni ani extrémnímu vedru, ani silným mrazům. V takových podmínkách se nemusíte příliš teple oblékat nebo se naopak neustále něčím chladit, bude to tak „akorát“.
Středa – někteří lidé by nejraději přepravili vybavení bytu v sobotu nebo v neděli, aby mohli již v pondělí nastoupit do zaměstnání nebo začít řešit nejdůležitější administrativní kroky, ale to by byla velká chyba. Za prvé je ve většině evropských zemí zakázáno vjíždět s kamionem nad 3,5 tuny na dálniční úseky jak v neděli, tak někde i v sobotu a ve svátcích. A za druhé není rozumné ihned po nastěhování řešit cokoli úředního – musíte se nejprve zabydlet, vybalit všechny věci z krabic a přivyknout novému prostředí.
Den či noc – stěhovací firma vás sice bude stěhovat v denních hodinách, ale vy můžete využít jisté výhody a cestovat do zahraničí, do svého nového působiště v noci. Noční přesun bývá méně stresující, na silnicích je i menší provoz a výhodné je to i tehdy, pokud nevycházíte dobře s vašimi sousedy, a chcete opustit bydliště potají a v tichosti. Musíte si však dobře rozvrhnout vaše síly a schopnosti a také naplánovat odpočinek a spánek.